Sestava 3.třetina: Urban

Kaiserlich, Goiš D., Štěrba V., Šiška J. ml.

Trávníček, Hofírek, Štěrba J.

Friedl, Dofek M., Burian

Přátelské utkání hrané v rámci přípravy místo na 2x45 minut bylo odehráno ve formátu 3x30 minut. Do

každé třetiny nastoupilo mužstvo v různém složení. Jednalo se o první přípravné utkání před novou

sezónou, po 4 tréninkových jednotkách s velmi dobrým soupeřem.

Ten byl zejména v první části pohybově na tom podstatně lépe, a díky tomu jsme se dostávali pod tlak,

který vyústil ve vedoucí branku domácích. Naše hra byla velmi rozháraná, v obrané fázi jsme důsledně

nepokrývali útočící hráče a v útoku naopak nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance.

Do druhé třetiny jsme nastoupili dost neorganizovaně, kde se tento stav projevil v pokračujícím tlaku

domácích. Po deseti minutách hry se nám podařilo střelou z hranice pokutového území vyrovnat a po

několika minutách z brejku stav utkání obrátit na naši stranu. Po druhé vstřelené brance jsme pomalu

začali přebírat otěže utkání a naše hra se trochu zklidnila. O branky se postarali Dofek M. a Polák T.

Ve třetí třetině opět nastoupilo mužstvo v obměněné sestavě, která již soupeři toho moc nedovolila.

V celku dobře jsme v některých momentech kombinovali. Domácí přestali běhat zejména po vstřelené

třetí brance a tím jsme měli zápas plně pod kontrolou. Soupeř stále častěji kupil chyby ve své rozehře a

snahou o vyrovnání nám umožňoval podnikat brejky do odkryté obrany. Po vstřelené čtvrté brance jsme

i my polevili a umožnili domácím korigovat konečný výsledek. Toto polevení by se nám v mistrovském

utkání nemuselo vyplatit. O branky se postarali Burian L. a Dofek M.

Přátelské utkání plně naplnilo naše potřeby vidět hráče v zápase a to zejména nové tváře. Jak Štěrba V.

tak Hofírek předvedli solidní výkony a měli by do týmu dobře zapadnout. Solidní výkon předvedl i Burian,

který celé jaro díky zranění nehrál. Velmi mile na pravé obraně překvapil svým výkonem Putna. Jelikož se

ale jednalo o první utkání nové sezóny, není na místě dělat nějaká výrazná hodnocení všech hráčů. Své si

odvedli všichni, kteří do utkání nastoupili.

Věřím, že nastolená cesta a prozatím velmi solidní tréninková účast nás posune dále. Vytvoříme si

dobrý kolektiv a budeme se všichni společně fotbalem zase bavit.VOJKOVICE B – MFK MODŘICE