Žlutá karta: 14´ Horna P., 23´ Polák, 90´ Putna

Friedl, Goiš D., Štěrba V., Trávníček

Dofek M., Hofírek, Horna T.

Štěrba J., Burian, Polák

Střídání: 79´ Viktorín – Dofek M.

83´ Havlík P. – Štěrba J.

86´ Severa - Polák

87´ Putna – Horna P.

90´ Šiška J. – Burian

Urban Dominik (NB)

K prvnímu mistrovskému utkání jsme nastoupili na domácí půdě proti sestoupivšímu týmu SK

Moutnice, který před zahájením sezóny neskrýval dle dostupných pramenů touhu obratem se vrátit

do krajských soutěží. Naše dvě přípravná přátelská utkání byla spíše hledání optimálního složení

základní sestavy a tak jsme do zápasu nastoupili v trochu netradičním složení a to i díky absenci

Adama Dofka, který si musel plnit své pracovní povinnosti.

Za krásného počasí jsme proti obávanému soupeři začali velmi aktivně a již v 8 minutě se do slibné

šance dostal Jara Štěrba. Z příležitosti jsme vytěžili rohový kop a po něm z hranice pokutového území

nebezpečně vystřelil jeho bratr Vojta. Naše počáteční územní převaha dále pokračovala a hned ve 12

minutě po dalším rohovém kopu z prostoru penalty napálil míč na bránu Tomáš Polát a hostující

brankař jen obtížně míč vytěsnil na další roh. Soupeř se na naši polovinu hřiště dostával jen

sporadicky. Po jednom takovém náznaku útoku jsme v 16 minutě po rychlém získání míče rychlým

brejkem po pravé straně nebezpečně zaútočili a ke vstřelení branky chyběl pouze kousek, neboť

zakončující Patrik Friedl na hranici malého vápna centrovaný míč od M.Dofka přeběh, ale snažil se

zakončovat patou, což se nepodařilo. Toto byla chyba, neboť v blízkosti za ním číhal na svoji šanci

nikým neobsazený Polák. Nemuseli jsme ale dlouho smutnit. V 19 minutě zahrával další rohový kop

z levé strany T.Polák a na jeho přesný centr si na malém vápně naskočil Jara Štěrba a nekompromisně

poslal míč hlavou a ramenem nad bezmocným brankářem do sítě - 1:0. Naše aktivita dále

pokračovala, byť jsme svojí nepřesnou rozehrou obou krajních obránců nabízeli soupeři příležitosti

k nebezpečným výpadům. Po jednom takové ataku a rychlé rozehře od našeho brankáře si na

polovině hřiště míč přebral na pravé straně M.Dofek, prošel s míčem k pokutovému území, kde ve

vzdálenosti cca 20 m si ho přehodil na levou nohu a krásnou přesnou technickou střelou poslal míč

nad brankářem do vzdálenějšího horního rohu brány a bylo rázem 2:0. V tento okamžik jsme

předváděli slušnou kombinační hru. Ve 29 minutě jsme postupovali ve třech hráčích na samotného

stopera. Ten před pokutovým územím musel faulovat pronikajícího Poláka a tak znemožnil zakončení

brankové příležitosti, ale za faul viděl pouze žlutou kartu. Naše rozehra vyústila až k bezstarostné

rozehře, kdy krajní obránci dvakrát nabídli svojí nepřesností soupeři protiútok, ze kterých ve slibných

střeleckých pozicích vždy naši bránu přestřelil. Soupeř byl nakonec za svoji aktivitu odměněn. Ve 31

minutě po centrovaném míči z pravé strany jsme špatně pokryli naši levou obranu, soupeřův záložník

po nedůrazu M.Dofka tento míč hlavou vrátil před bránu a tam dobíhající neobsazený útočník

nekompromisně zavěsil a snížil tak stav utkání na 2:1. Vstřelená branka soupeře nás mírně zmrazila a

tak až do konce první půle jsme již z naší strany nic nevymysleli. Zato soupeř se po našem nedůrazu

ve středu hřiště v poslední minutě první půle dostal do vyložené střelecké pozice na hranici

pokutového území, ale svoji šanci trestuhodně zahodil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili koncentrovaně a byli jsme to my, kdo se dostával do

střeleckých pozic. Naši hru jsme se snažili vést po obou křídlech, kde útočnou snahu podporovali oba

krajní obránci. Bohužel naše dobré centry a příhry po zemi do pokutového území se ani jednou

nedočkali brankového využití. Největší šanci jsme zahodili v 83 minutě, kdy z hranice pokutového

území velmi nebezpečně vystřel Burian, brankař jeho střelu neudržel, ale dobíhající Horna P. přehodil

nejen brankáře ale i bránu soupeře. Naší zodpovědnou hrou v obranné fázi i přes nově složenou

obranou formaci jsme již ve druhé půli soupeři žádnou brankovou příležitost neumožnili. V samém

závěru utkání pak dostali prostor na hřišti i všichni náhradníci z lavičky.

Závěrem lze konstatovat, že jsme si vítězství v tomto utkání vybojovali a zápas zaslouženě dovedli do

vítězného konce. Mužstvo předvedlo kolektivní výkon a je těžké vyzvednout některé hráče. Za zmínku

stojí návrat Lukáše Buriana po zranění, kdy předvedl svůj standardní výkon, kterému chyběla pouze

branková korunovace. V obranné fázi všichni hráči odvedli dobré výkony, jen se do budoucna musíme

zaměřit na přesnost rozehry. Bylo to první mistrovské utkání, kdy někteří hráči nastoupili na jiných

postech a současně do mužstva byli zapracovány posily Hofírek a V.Štěrba. Náš výkon je příslibem do

dalších zápasů, kdy by se souhra měla jenom zlepšovat.

V každém utkání jsou vyhodnocováni 3 nejlepší hráči mužstva. Dnes je to pro mne velmi těžké, a

pokud jsem na někoho zapomněl, tak to nyní záměrem.

Dle mého mínění byli nejlepšími tito hráči:

Lukáš Burian – podržel míč, snažil se o rozehru a dostával se do střeleckých příležitostí, chybělo jen

jejich proměnění

Jaroslav Štěrba – velmi dobrý pohyb v útočné fázi, snaha o zakončení

Pavel Horna – velmi dobrá hra směrem do útoku, ale také konečně zodpovědná defenzivní činnost

Jak jsem již ale uvedl, o vítězství se zasloužil především celý kolektiv.MODŘICE – MOUTNICE