Dofek M., Hofírek, Horna T.

Štěrba J., Burian, Polák

Střídání: 69´ Dofek A. – Trávníček

85´ Severa – Polák

89´ Viktorín – Dofek M.

90´ Kaiserlich – Štěrba J.

Josef Šiška – nestřídal

Komentář:

Ke druhému mistrovskému zápasu jsme zajížděli na pro nás nepříjemnou půdu do Ivančic. Vždyť

jsme ještě všichni měli v živé paměti velmi nepodařený jarní zápas, kdy jsme odjeli z tohoto hřiště

s výpraskem 17:0. Je fakt, že tohoto ostudného zápasu se z dnešní sestavy účastnili pouze 2 hráči, ale

červíček pochybností stále hlodal. Navíc soupeř v minulém kole přivezl bod ze hřiště v Popůvkách.

Po půldenním vydatném dešti bylo hřiště ve velmi dobrém stavu a tak jsme se mohli těšit na zajímavé

utkání. Byť se hrálo poprvé venku a naše B mužstvo své utkání odehrálo v sobotu, bylo na střídačce

připraveno 5 náhradníků. Trenér ale musel sáhnout ve vítězné sestavě k jedné vynucené změně.

Brankař Horna T. si ze zápasu s Moutnicemi odnesl drobné zranění ramene. Naproti této

nepříjemnosti byl již na střídačce připraven ke hře A.Dofek.

Za již příznivého počasí jsme zápas nezačali moc dobře. Již v 6 minutě M.Dofek slabou příhrou vybídl

soupeře k nebezpečné akci, kterou nevyužil. My jsme po této chybě hned v 8 minutě zahrozili

mnohem důrazněji. Po rohovém kopu T.Poláka se k odraženému míči na hranici pokutového území

dostal F.Holfírek a s jeho střelou pod horní tyč měl domácí brankař velké potíže. Střelu neudržel,

k dorážce se dostal na hranici malého vápna M.Dofek, ale míč poslal opět do brankáře, který jej

vyrazil do boku a zde dobíhající Burian sice již brankáře přehodil, ale trefil pouze pravou tyč domácí

brány, od které se míč odrazil k rohovému praporku. Tato obrovská šance nás mohla mrzet. Soupeř

měl velmi dobrý pohyb po hřišti a dostával se do nebezpečných situací, které likvidoval s přehledem

brankář D.Urban. V 18 minutě jsme opět zahrozili my, kdy se na hranici malého vápna ocitl F.Hofírel,

který svoji střelu poslal nad bránu domácích. Domácí stále hrozili nebezpečnými útoky, které

vyvrcholily v jejich největší šanci. Ve 27 minutě, po chybě L.Trávníčka při autovém vhazování soupeře

na půli hřiště, se do brejku dostal soupeřův útočník, který poslal míč kolem stopera před naši

prázdnou bránu. Zde naštěstí včas zasáhl M.Dofek, který míč před dobíhajícím protivníkem uklidil do

bezpečí. Toto varování nás moc neprobudilo a tak v několika dalších minutách se soupeř díky naší

školáckým chybám a špatné rozehře dostával do nebezpečných situací. Špatné rozehry se dopustil 2x

Burian, Trávníček. Mezi 30 a 38 minutou se hra přelévala z jedné strany na druhou. My jsme se o

lepší zakončení vždy připravily individuálním řešením akce. Až přišla 38 minuta. Na půlicí čáře si

dvakrát míč vyměnil Hofírek s Burianem, který rychle přenesl přesnou příhrou míč na pravou stranu,

kde nikým nekrytý M. Dofek přebíral ideální přihrávku pro možnost brankového zakončení. Jeho

zpracování však bylo tak katastrofální, že si míč ukopl o několik metrů dopředu a horko těžko jej

stíhal. Domácí brankař situaci ale špatně vyhodnotil. Proti míči vyběhl a v momentě kontaktu s ním si

ale ještě Dofek míč postrčil a brankaři nezbylo nic jiného než jej faulovat. Byl z toho pokutový kop.

Ten s přehledem proměnil L. Burian a rázem jsme vedli 0:1. Do konce poločasu se již nic důležitého

nestalo.

Druhý poločas začal lépe soupeř. Svým pohybem a přesnou rozehrou se snadno dostával na dostřel

naší brány a jen jeho neschopnost přesného zakončení nám udržovala minimální vedení. My jsme se

v této době na polovinu soupeře dostávali jen sporadicky. V 58 minutě po rohovém kopu z levé

strany se v malém vápně hlavou prosadil L. Burian, ale trefil pouze horní tyč soupeřovy brány. Domácí

od této chvíle začali stupňovat tlak a jejich touha po vyrovnání byla přímo obrovská. My jsme jen

s vypětím všech sil veškeré útočné snahy odvraceli, a když se to nepodařilo obráncům, skvěle je

zastoupil náš brankař D. Urban, který v tomto období kryl další dvě vyložené brankové příležitosti

domácích. Naše snaha o hru dopředu s přibývajícím časem ještě více slábla, neboť nám docházely

síly. Holt za jeden měsíc se celá fyzická kondice dohnat nedá. I přes to jsme se ještě jednou dostali do

vyložené, ale opravdu vyložené šance. V 80 minutě J. Štěrba dostihl u levého rohového praporku

dlouhý nákop od obrany, obešel atakujícího obránce a podél celé brány poslal po zemi míč na pravou

stranu, kde byl úplně sám a nikým neatakovaný P. Friedl. Ten si míč s přehledem zpracoval, ale jeho

zakončení bylo víc než žalostné. Místo klidného technického zakončení k tyči volil prudkou střelu,

kterou přestřelil vše, co mu stálo v cestě včetně brány. Místo klidného dohrání posledních 10 minut

jsme se o výsledek strachovali až do konce utkání. Soupeř nás několikrát sevřel, ale naší nesmírnou

bojovností a bezchybným výkonem brankáře jsme zápas dovedli do vítězného konce.

Závěrem lze konstatovat, že vítězství v tomto utkání bylo vydřené a poctivě odmakané. Všichni hráči

na hřišti nechali vše a vítězství pro nás bylo sladké. Mužstvo předvedlo dobrý výkon v obrané fázi, kdy

je ještě potřeba uklidnit a herně srovnat L. Trávníčka. Jednoznačně naším nejlepším hráčem byl

brankář D. Urban, který nás svými velmi těžkými, ale jistými zákroky podržel. Dobrý zápas odehrál

kapitán D. Goiš, který byl na hřišti opravdu kapitánem na pravém místě. Mužstvo z postu stopera

dirigoval a mladší hráče citlivě usměrňoval. Škoda jen našich vyložených šancí Buriana a Friedla, které

nám při proměnění mohli dodat trochu klidu. Soupeř byl velmi dobrý a někteří jeho hráči jsou určitě

v širším kádru týmu pro krajský přebor.

Bylo to naše první utkání na soupeřově hřišti v nové sezóně. Výhra jistě těší, ale našim prvotním

úkolem je zůstat pevnýma nohama na zemi a hrát v dalších zápasech vždy svoji hru a svědomitě se na

každý zápas připravovat. To nám umožní jedině poctivá práce na tréninku.

V každém utkání jsou vyhodnocováni 3 nejlepší hráči mužstva.

Dnes to pro mne byli jednoznačně tito hráči:

Dominik Urban – brankař, který dnes prokázal svoji kvalitu klidným a vyrovnaným přístupem a

v mnoha případech nás svými zákroky podržel.

David Goiš – velmi dobré čtení hry a hlavně vynikající dirigování celého mužstva z pozice stopera

Patrik Friedl – po rozpačitějším výkonu z prvního utkání prokázal na novém postu, že by mu

v budoucnu mohl svědčit. Dobře a důrazně brání a dokáže míč rychle přenést do

útočné fáze, kdy se dostane i do šance. Góly jistě časem přijdouIVANČICE B – MFK MODŘICE